Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

VIDEO/ Demokratët pritën kryeministrin me thirrjet “Rama ik”, socialistët në kor ofendojnë Bashën me fjalë banale, ja si nisi sherri mes militantëve të PS e PD në Elbasan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4143839516355a6f6ea7cb02eb69781b

Duhej të ishte një ditë feste për Shqipërinë dhe veçanërisht për qytetin e Elbasanit, por militantët e partive partiake e kanë zhvendosur të gjithë vëmendjen e qytetarëve te sherri i krijuar mes tyre.

Fillimisht kanë qenë simpatizantët e Partisë Demokratike që e kanë pritur kryeministrin me thirrjet “Rama ik”, në kohën që kryeministri i shoqëruar nga Taulant Balla dhe ministrja Evis Kushi kalonin në qendrën e qytetit.

Por më pas kanë qenë simpatizantët e Partisë Socialiste që në kor nuk kanë kursyer as fjalët banale në drejtim të kryedemokratit Lulzim Basha.

Të dy grupet e militantëve ndaheshin nga një grup i vogël policësh, të cilët nuk kanë mundur të parandalojnë përplasjen fizike, në të cilën janë përfshirë hshumë persona. Vetëm pas mbërritjes së përforcimeve, efektivët e policisë kanë bërë të mundur të ndajnë simpatizantët dhe kanë shoqëruar në komisariat disa prej tyre.

Më shumë

spot_img
spot_img