Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

VIDEO: Brohorima e duartrokitje në qendrën e votimit, Partia Socialiste fiton edhe në Astir, banorët e Unazës votojnë të majtën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Bravo!” “Bravo!” “Bravo!”

Kështu dëgjohet të brohorasin në kor vëzhgues, numërues, kandidatë për deputetë dhe përfaqësues të Partisë Socialiste në Astir, pas leximit të votave në këtë zonë.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, të gjithë janë të kënaqur me fitoren që kanë arritur. Newsbomb.al mëson se bëhet fjalë për banorët e pallateve në të gjithë zonën e Unazës, përkrah dy anëve të rrugës kryesore, të cilët kanë votuar në masë socialistët.

Ndërkohë, banorët e shtëpive informale të cilat u prishën për tí hapur rrugë projektit të ndërtimit të Unazës së madhe, kanë votuar PD. Ai projekt aq i bllokuar nga Partia Demokratike dhe banorët që iu prishën shtëpitë, duket se mezi është pritur nga banorët e tjerë.

Punën e institucioneve lokale dhe qëndrore për një nga nyjat më të rëndësishme të qarkullimit në Tiranë, e që i jep një zhvillim krejt tjetër gjithë zonës, banorët e Astirit e kanë vlerësuar duke votuar socialistët.

VIDEO:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img