Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

VIDEO/ Brazili “përtyp” Spanjën në finale, dërgon në shtëpi medaljen e artë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Brazili ia ka dalë të triumfojë në finalen e Lojërave Olimpike Tokyo 2020 në futboll, ku mposhti 2-1 Spanjën. 

Në Yakohama, brazilianët kishin mundësi të shënonin që në minutën e 38-të, por Richarlison nuk gjuan saktë nga penalltia.

Atë që nuk e bën Richarlison, e bën Cunha në limitin e fraksionit, duke e çuar skuadrën e Jardine me avantazhin në xhep në dhomat e zhveshjes.

Spanjollët nuk dorëzohen dhe gjëjnë barazimin me Oyarzabal në të 60-tën. Kështu  mbyllet koha e rregullt ndërsa për t’i dhënë medaljen e artë Brazilit mendon Malcom. Në minutën e 108-të, ish-lojtari i Barcelonës shfrytëzon më së miri një pasim të Antony dhe përshendet rrjetën.

Kështu, Kombëtarja e Brazilit e mbyll në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Tokyo.

Më shumë
spot_img
spot_img