Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

VIDEO: Boshatiset Lungomarja, lokalet ndërpresin shërbimin dhe vendosin shirita në shenjë proteste pas përplasjes me policinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pronarët e disa bizneseve në Lungomare të Vlorës kanë vendosur të mbyllin lokalet në shenjë protestë.

Janë mbi 90 biznese përgjatë Lungomares që kanë vendour shirita dhe kanë ndaluar aktivitetin e tyre në shenjë proteste pas përplasjes me policinë.

“Muzika nuk përhap Covid-19. Bret dhe restornatet në Lungomare do të qëndrojnë të mbyllur për shkak të kufizimeve të orarëve dhe jetës. Turizmi ka nevojë për muzikë dhe gjallërim”, shkruhet në një karrige jashtë një lokali që është mbyllur.

Ata kërkojnë që ora policore të shtyhet, ndërsa janë shprehur se nëse kërkesat e tyre s’do të plotësohen atëherë protesta do të përshkallëzohet.

Më shumë

spot_img
spot_img