Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

VIDEO/ Arta Nitaj tallet me fenë islame

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Arta Nitaj tallet me fenë islame

Që prej ditës së djeshme video ku dy modelet Arta Elezaj dhe Arta Nitaj shihen teksa talleshin e fenë islame, po bën xhiron e rrjetit.

Ishte këngëtari Butrint Imeri ai cili kishte ftuar dy vajzat në festën e ditëlindjes së tij dhe ndau videon e modeleve, pa marrë parasysh revoltën që do nxiste kjo video.  Në pamjet e publikuara nga Butrinti, video e cila u fshi pak më vonë, por që ishte tepër vonë, Arta Nitaj shihej duke u tallur me fenë islame.

Modelja ishte e veshur me një fustan me një si tip mbulese në kokë, bënte shaka duke thënë se ishte duke e falur mëngjesin.

Ndërkohë, ditën e sotme ka ardhur edhe reagimi i vetë Artës. Përmes një postimi në “Instagram”, modelja i ka kërkuar falje të gjithë atyre besimtarëve që janë ndjerë të fyer, teksa ka theksuar se ajo vetë i përket fesë Islame dhe s’ka patur qëllim të fyejë askënd.

“Jam besimtare e  palëkundur në ZOT e në fenë Islame, respektoj po ashtu fenë e secilit. Në videon që po qarkullon asnjëherë ska qenë qëllimi me fy fene, të cilës dhe vetë i përkas”, shkruan Arta ndër të tjera.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese