Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO: Antidroga dhe Shqiponjat “mbijnë” në mes të pyllit në Shkodër, arrestojnë në gjumë rojet e parcelave me hashash (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

6 shtetas kanë rënë në prangat e Policisë në Shkodër dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, pas një operacioni për goditjen e paligjshmërisë në fushën e kultivimit të narkotiokëve. Siç shihet nga pamjet që shpërndan vetë Policia, të arrestuarit janë kapur në gjumë në parcelat e hashashit.

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative është organizuar dhe finalizuar operacioni “Gimaj”. Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit:

– Gjokë Foleta, 56 vjeç, Pal  Alia, 23 vjeç, Besnik  Rripa, 22 vjeç, D. Q., 17 vjeç, M.Kroni, 22 vjeçe dhe E. Gjelaj, 24 vjeçe. Gjithashtu janë shpallur në kërkim shtetasit E. Gj. dhe Rr. Rr. 

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin kultivuar  bimë narkotike në një zonë malore të pyllëzuar të   fshati Gimaj, Shkodër.  Gjatë kontrollit është gjetur një sasi lënde narkotike cannabis sativa dhe një armë zjarri automatike me 2 krehër me fishekë.  

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar lënda narkotike, arma e zjarrit, krehrat me fishekë dhe 7 aparate celular. 

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, ”Kultivimi i bimëve narkotike”, “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit”dhe ”Pastrim i produkteve të veprës penale”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img