Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

(VIDEO) 11 Dhjetori/ Zbardhen emrat e delegatëve të PD në Përmet dhe Këlcyrë, ja sa firmëtarë janë pro Berishës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë lexuar sot emrat e delegatëve në Përmet dhe Këlcyrë, që kanë firmosur formularin për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar me datë 11 Dhjetor.

Ka qenë seklretari i degës në Përmet, Arison Lipe ai i cili ka bërë me dije se nga 60 delegatë që përbëhet kjo degë, 44 prej tyre kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit.

“Jemi mbledhur këtu për të bërë prezent delegatët e 11 dhjetorit. Unë jam Alson lipe, Sekretar i Degës. Dega jonë përbëhet nga 60 delegatë, nga të cilët kanë firmosur 44 për Kuvendin e 11 dhjetorit”, tha Alson Lipe, i cili më pas vijoi me leximin e emrave të cilat mund ti zbuloni në videon e mëposhtme.

Ndërsa, në Këlcyrë nga 45 delegatë kanë firmosur 32 prej tyre për kuvendin e PD më 11 dhjetor të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.  Emrat e delegatëve i lexoi Moreno Allamani, kryrtar i Forumit Rinor te PD-së në Këlcyrë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img