Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Victoria Nuland vjen sot në Tiranë, takohet me Ramën, Bashën dhe Bushatin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre takime ka parashikuar të realizojë Victoria Nuland, ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit për Europën dhe Eurazinë gjatë vizitës ditën e sotme në Tiranë.

Zyrtarja e lartë amerikane do të pritete nga ministri i Jashtëm, Dimtir Bushati, rreth orës 14:00 në ambientet e Ministrisë së Jashtme.

Më tej, Nuland do të takohet me kreun e opozitsë, Lulzim Bashën. Takimi nuk do të realizohet në Selinë e Partisë Demokratike por në një prej hoteleve të njohura në Kryeqytet.

Vizita zyrtare e Viktoria Nuland në Tiranë përmbyllet me takimin me kryeministrin Edi Rama që do të realizohet rreth orës 18:00 në ambientet e Kryeministrisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img