Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Vëzhgim i Newsbomb/ Nis karantina, zbrazet Tirana, bulevardi ‘blindohet’ me policë (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sonte në orën 22:00 ka nisur ora policore, ose ndryshe karantina e dytë për Shqipërinë, por e pjesshme, pasi do të jetë funksionale deri nesër në orën 06:00.

Ndërkohë newsbomb ka bërë një vëzhgim në rrugët kryesore të kryeqytetit, për të parë nëse qytetarët po e zbatojnë rregullin e vendosur nga autoritetet, dhe nëse policia “ka zbarkuar” e gjitha në terren.

Nga fotot që mund të shihni më poshtë, vihet re se në rrugë nuk ka thuajse asnjë kalimtar, por tek tuk ndonjë makinë që mund të jetë vonuar për të shkuar në shtëpi në orën 22:00 apo dhe makinat që lëvizin për çështje pune, apo urgjence shëndetësore.

Bulevardi kryesor i Tiranës dhe çdo kryqëzim është i “blinduar” me policë, të cilët janë aty për të ndëshkuar çdo qytetar që shkel rregullat dhe orën policore.

124823791_3687634414621001_3153206044859463880_n.jpg

124854315_849849379115430_104500902702766217_n.jpg

125186297_1169966613398345_8319575231348838228_n.jpg

124815472_429830631347727_6468144150026975554_n.jpg

124398056_2216285848506586_3456738878079815436_n.jpg

124541547_405471240819597_1239966299173289251_n.jpg

125208842_1270197500006937_6843409534775530515_n.jpg

125181495_3963356633692508_3362268670495371357_n.jpg

124922899_3617376898313874_8476586749783416768_n.jpg

Më shumë
spot_img
spot_img