Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Vettingu, Shkëlzen Berisha: Kërcënimet e Ramës i ulin brekët procesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni e interpreton reagimin e kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e gjykatësit të Kushtetueses Fatos Lulo ngha KPP, si kërcënim.

Shkëlzen Berisha thotë se këto kërnëcime i ulin “breket” procesit.

“Kërcenimet e Ramës ne emër të komisionit të vetingut i ulin “brekët” procesit”, shkruan ai në FB.

Por çfarë deklaroi Edi Rama sot pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit:

Të gjithë shqiptarët që e mbështetën fort Vetingun, sot duhet të ndjehen mirë sepse nisja është e mbarë. Pas 17 gjykatësve e prokurorëve që i ikën Vetingut pa filluar, procesi nisi e i pari që u mor në pyetje s’e justifikoi dot pasurinë dhe ra! Jam i bindur s’kemi parë gjë akoma

Më shumë
spot_img
spot_img