Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Vettingu shkarkon prokuroren Rita Gjati, shpërtheu në lot dhe braktisi sallën kur i gjetën kontaktet me trafikantin e drogës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8a3ff58bcfdee50f1bd9a50c83ae5593

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (shkalla e parë e vettingut) shkarkon nga detyra prokuroren e Kukësit Rita Gjati, pas problemeve me të treja kriteret.

Gjati u shpall e shkarkuar sot pas një seance dëgjimore, të cilën e braktisi pasi kërkesa e avokatit të saj për shtyrje nuk u mor parasysh. Relatimi gjatë seancës dëgjimore zbuloi probleme me të tre kriteret e rivlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe profesionalizmit.

Trupa gjykuese për Gjatin përbëhej nga Alma Faskaj, Lulzim Hamitaj dhe Genta Tafa Bungo.

Në seancën paraprake, ajo shpërtheu në lot dhe braktisi sallën kur trupa e vettingut konstatoi probleme me pasurinë dhe kontaktet me një trafikant droge.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img