Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Vettingu/ Shkarkohet Prokurori ‘biznesmen’ i Prokurorisë së Përgjithshme (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkarkohet Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca.

Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) në kuadër të procesit të vettingut.

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca, është cilësuar nga mediat si “prokurori biznesmen” për shkak të pasurisë prej 8 apartamentesh, 2 garazheve dhe 2 makinave.

Sipas KPK, prokurori nuk ka justifikuar dot pasurinë e për rrjedhojë nuk mund të ushtrojë më detyrën si prokuror.

Më shumë


spot_img

spot_img