Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vettingu/ Shkarkohet Prokurori ‘biznesmen’ i Prokurorisë së Përgjithshme (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb
Arqile Koca

Shkarkohet Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca.

Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) në kuadër të procesit të vettingut.

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca, është cilësuar nga mediat si “prokurori biznesmen” për shkak të pasurisë prej 8 apartamentesh, 2 garazheve dhe 2 makinave.

Sipas KPK, prokurori nuk ka justifikuar dot pasurinë e për rrjedhojë nuk mund të ushtrojë më detyrën si prokuror.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese