Vettingu shkakton "furtunë", dorëhiqet një tjetër gjyqtar këto minuta

Publikuar tek: aktualitet, më 13:45 31-01-2017 Vettingu shkakton

Duket se Vetingu po jep efektet e para. Ilir Çeliku është gjyqtari i katërt që jep dorëheqjen në ditën e fundit të dorëzimit të deklaratave të pasurive pranë ILDKPI në kuadër të ligjit të Vetingut.

Pas dorëheqjes që dhanë sot, gjyqtari i Elbasanit Ilir Pashaj dhe gjyqtarja e Tiranës Mirela Fana, ka dhënë dorëheqjen në këto minuta edhe gjyqtari i Apelit të Vlorës, Ilir Çeliku. Kujtojmë se disa ditë më parë dha dorëheqjen edhe Prokurori i Kavajës Sulejman Tola. Deri tani 359 gjyqtarë dhe 140 ndihmës ligjorë kanë deklaruar pasuritë e tyre pranë ILDKP.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj inspekton linjat e transportit publik: Po punojmë për t’u ofruar shërbim më dinjitoz qytetarëve të Tiranës
"Sekser-Gjyqtar-Prokuror": Denoncohet me zë dhe figurë rasti i skandaloz i korrupsionit në drejtësi »
Article Logic
Execution time: 0.011270999908447
array(1) { ["section"]=> string(72) "vettingu-shkakton-furtune-dorehiqet-nje-tjeter-gjyqtar-keto-minuta-67229" }