Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

VETTINGU në POLICI, përfundon sot procesi i dorëzimit të formularëve (Ja dy QARQET shembullore)

spot_img

Lajme të ngjashëm

175dc8570025e7fe2ef6d1d31b9c25e4

Fillon Vettingu në Policinë e Shtetit. Sakaq, mbyllet sot afati i dorëzimit të formularëve në të gjitha qarqet.

Zv.ministri i Brendshëm Juliajn Hodaj tha se Korça e Berati janë dy qarqet që mbaruan më shpejt procesin e dorëzimit.

Sipas Hodajt janë dorëzuar mbi 95% përëqind e formularëve në të gjithë vendin ndërsa qarku i Tiranës vazhdon edhe në orët e fundit të skadimit të afatit, dorëzimin.

Mbi 11 mijë efektivë të policisë do të hyjnë së sitën e vettingut, një proces kaq shumë i diskutuar.

Procesi mbështet në tre kritere, tek pastërtia e figurës, tek pasuria dhe tek aftësitë profesionale. Në vlerësim do të kalojnë të gjithë punonjësit duke nisur nga titullari, deri tek punonjësi më i thjeshtë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img