Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vettingu në polici, jepet vendimi për drejtorin e Policisë së Vlorës Artion Duka

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e39fe060eadeedf1416dca8c56a1b92

Drejtori i Policisë së Vlorës Artion Duka është konfirmuar në detyrë, pasi kaloi procesin e vettingut.

Sipas informacioneve, Duka rezultoi pa probleme në 3 komponentët e vlerësimit.

Kush është Artion Duka?

Artion Duka ka qenë dhe Drejtor i Forcave Operacionale. Por ai u bër shumë i njohur për të gjithë pasi u akuza si i përfshirë çështjen e përgjimeve dhe pajisjes misterioze ‘Imsi Catcher ‘.

 

Në qershor 2016 Duka dhe një specialist tjetër u arrestuan me urdhër të Prokurorisë pasi akuzoheshin për përgjime të paligjshme me pajisjen “IMSI CATCHER” por u kthyen në liri shumë shpejt si edhe në detyrat që kishin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img