Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Vettingu konfirmon në detyrë prokurorin e Tiranës Adriano Dyrmishi

spot_img

Lajme të ngjashëm

9aa0a395f38d3358af8724e33fc7f342

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK, shkalla e parë e vettingut), ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Tiranës Adriano Dyrmishi.

Dyrmishi ka rezultuar i pastër në tre kriteret e vlerësimit: Analizën e pasurisë, kontrollin e figurës dhe vlerësimin e aftësive profesionale. Procesi i rivlerësimit ndaj tij, u krye nga treshja Suela Zhegu, relator Lulzim Hamitajn dhe anëtare Brunilda Bekteshi.

Adriano Dyrmishi e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë si oficer i policisë gjyqësore, ndërsa në vitin 2010 është emëruar prokuror në Prokurorinë e Rrethit Tiranë ku e ushtron funksionin prej një dekade.

Nëë verifikimin e kryer nga Komisioni për pasurinë që zotëron prokurori Dyrmishi, ka dalë se ai ka në pronesi një autoveturë tip Audi dhe gjendjen cash të krijuar nga një dhurim i prindërve të tij në vitin 2009.

Më shumë

spot_img