Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Vettingu, konfirmohet në detyrë prokurori Ludovik Dodaj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce884b5822706cf8e10063b40c1f2fd3

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë prokurorin Ludovik Dodaj.

Kujtojmë se vlerësimi për të u ndërpre që prej mesit të marsit kur vendi u fut në karantinë për shkak të epidemisë.

Trupa e drejtuar nga Suela Zhegu, me relatore Genta Tafa (Bungo) dhe anëtar Olsi Komici, bëri me dije gjetjet nga hetimi ndaj prokurorit të Apelit të Durrësit dhe anëtarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ludovik Dodaj.

Komisioni më herët ka thënë se nga hetimi i thelluar Dodaj nuk kishte pasur probleme as në kriterin e figurës dhe as në atë të profesionalizmit, por sipas KPK u gjet me mungesë burimesh financiare vetëm për vitin 2008.

Vijon…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img