Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Vettingu i politikanëve, Ngjela: Po të bëhet SPAK dhe BKH politikanët arrestohen menjëherë

spot_img

Lajme të ngjashëm

4763279d1a8f638383d9e7422ba06ac2

I ftuar në studion e “Open”, avokati i njohur Spartak Ngjela ka argumentuar se vettingu i politikanëve është një ligj i panevojshëm.

“Thuhet se SPAK dhe BKH përfundojnë në dhjetor. Atëherë për çfarë duhen këto të tjerat. Nëse bëhet SPAK dhe BKH arrestimi është si puna e grimit, i menjëhershëm”, ka thënë avokati.

Sipas Ngjelës nga të dyja palët po tentohet “grusht shteti” kundër SPAK dhe BKH, duke kërkuar destabilitet e duke bërë thirrje për kryengritje dhe revolta.

“Kanë nxjerrë një ligj të pazbatueshëm që kërkojnë që të mos shkojnë në parlament, duan destibalizim që të mos bëhet SPAK dhe BKH”, u shpreh Spartak Ngjela.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img