Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Vettingu i politikanëve dhe reforma territoriale, Soreca: E dimë për propozimet e PD, por nuk i kemi parë ende!

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka thënë se është informuar për propozimet e PD për vettingun e politikanëve dhe reformën territoriale, por nuk janë njohur ende me to zyrtarisht.

Sipas tij, kjo është demokraci, duke iu referuar rikthimit të opozitës në Kuvend me nismat e veta.

“Ne se kemi patur mundësinë ta shohim propozimit, e dimë që është dorëzuar nga PD. Kjo është demokracia, opozita është kthyer në parlament ku dhe sjell iniciativat e veta të cilat do të diskutohen.

Ne punojmë me të gjitha forcat politike, ne kemi bashkëpunuar edhe kur PD ishte jashtë parlament dhe ne do të ndjekim zhvillimet brenda partisë, asgjë nuk do të ndryhsojë. Ne do të punojmë si gjithmonë më të gjitha forcat politike”, është shprehur nga Korça ambasadori Soreca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img