Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Vettingu e nxjerr “të pastër”, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Tiranës, Irena Plaku

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Irena Plaku.

Seanca për gjyqtaren Plaku u mbajt ditën e hënë, ku u përball me deklarimin mbi burimin e ligjshëm të të ardhurave të familjes së prindërve, të cilëve u kishte marrë 15 mijë euro hua për blerjen e një apartamenti në Tiranë.

Gjatë seancës Irena Plaku deklaroi se kishte dhënë sqarime të plota dhe dokumente shtesë për të ardhurat e familjes së saj.

Procesi i rivlerësimit për gjyqtaren Plaku u krye nga trupi gjykues i KPK i kryesuar nga Genta Tafa (Bungo), me relatore Alma Faskajn dhe anëtar Lulzim Hamitajn.

Më shumë

spot_img
spot_img