Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vetting-u ‘i bën gjëmën’ prokurorit të njohur, e lë përfundimisht jashtë drejtësisë dhe i pret në mes ëndrrën për të kandiduar në SPAK (ARSYEJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d7041a4ea189d381f3aabaa638046967

Prokurori Eugen Beci largohet përfundimisht nga sistemi i drejtësisë.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e KPK-së për shkarkimin nga detyra të Becit, ish-drejtues I Prokurorisë së Krimeve të Rënda edhe kandidat për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion (SPAK).

Beci ka pasur problem me deklarimin e pasurisë si dhe ka fshehur refuzimin e hyrjes në SHBA përmes anulimit të vizës.

Gjithashtu, prokurori i Krimeve të Rënda rezultoi se kishte probleme me një apartament si dhe me shlyerjen e një kredie të marrë për blerjen e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img