Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Vetting për Llallën? Kolegji i Apelimit cakton datën e seancës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka caktuar datën e seancës për shqyrtimin e çështjes ndaj ish kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Më 16 maj në orën 10:00 do të mbahet seanca për shqyrtimin e çështjes së dorëzuar nga Komisioneri Publik, ku kërkohet që ish kryeprokurori Llalla t’i nënshtrohet vettingut.

albsig

spring

Ky proces ndaj Adriatik Llallës u ndërpre nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas dorëheqjes së ish-kryeprokurorit nga e drejta për t’u emëruar gjyqtar apeli dhe rrjedhimisht nga i gjithë sistemi i drejtësisë. Aktualisht Llalla është nën hetim për “pastrim parash” dhe tre akuzza të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img