Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Vetëvritet një 65-vjeçar, adresa e gjetur pranë trupit të pajetë zbulon vrasjen e kryer prej tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme kur policia ka gjetur një 65-vjeçar të vetëvrarë në me pistoletë në fshatin Krutje të Lushnjes.

Pas kqyrjes së vendngjarjes, policia ka gjetur pranë trupit të viktimës Sokrat Shani, një letër me adresë dhe emër që i drejtoi në Golem të Kavajës. Në bashkëpunim me policinë e Kavajës, ata kanë shkuar në adresën e letrës dhe kanë gjetur të mbytur 27-vjeçaren Jonida Canaku. Autori i vrasjes së saj është 65-vjeçari Shani, me të cilin shoqërohej kohët e fundit.

Njoftimi i policisë:

Policia e Lushnjes zbardh nje ngjarje krimi te dyfishte.

Sot me daten 15.08.2016, ne banesen e tij, ne oret e para te mengjesit ka kryer vetvrasje me nje pistolete “TT” shtetasi SOKRAT  SHANI, vjec 65, lindur e banues ne Krutje e siperme Lushnje .

Menjehere ne vendin e ngjarjes shkuan punonjesit e policise se Lushnjes dhe nga kqyrja e vendit te ngjarjes, u vleresua situata dhe si pasoje e nje hetimi profesional u gjet nje leter ku shkruhej nje adrese dhe nje emer ne Golem te Kavajes.

Per kete u bashkepunua me Komisariatin e Policise Kavaje dhe gjate kontrollit te kasaj banese, ne njeren nga dhomat e saj  u gjend e vdekur dhe me shenja dhune shtetesja  Jonida Çanaku 29 vjec, banuese ne fshatin Kryekuq Divjake. Shtepiake.

Sipas deklarimit te  familjareve ka dy dite e larguar nga banesa dhe u ka thene se do shkoj te tezja.

Nga kqyrja e te dyja vendngjarjeve dhe te gjitha provat e mbledhura paraprakisht, rezulton se shtetasi Sokrat Shani eshte autor i vrasjes se shtetases Jonida Çanaku, me te cilen shoqerohej kohet e fundit, dhe me pas ka vrare veten.

Më shumë


spot_img

spot_img