Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Vetëvritet këngëtari i njohur, lë shënimin tronditës në twitter

spot_img

Lajme të ngjashëm

ea04dbb6dc351bdc89db75a940055f4d

Këngëtari i famshëm meksikan, Armando Vega Gil është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij.

Yll meksikan i muzikës rock është vetëvrarë pasi u akuzua se abuzonte seksualisht me një vajzë të mitur.

64 vjeçari, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Mexico City të hënën pasi kishte postuar një shënim publik për vetëvrasje në Twitter.

Në letrën, nëpërmjet hashtagut #MeTooMusicosMexicanos ai tha se ishte akuzuar në mënyrë të gabuar dhe anonime për abuzimin dhe ngacmimin e një gruaje kur ajo kishte qenë vetëm 13 vjeç.

Themeluesi dhe basisti i grupit rock Botellita de Jerez shkroi: “Do ta them këtë kategorikisht, kjo akuzë është e rreme”.

“Mos fajësoni askënd për vdekjen time: është një vetëvrasje, një vendim vullnetar, i vetëdijshëm, i lirë dhe personal”, ka shkruar ai.

lalllalaa.jpg

gettyimages-149002189.jpg

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img