Hapësire reklamuese

Rajoni

Vetëvaret biznesmeni i njohur shqiptar, pronar i Shell

Shkruar nga Newsbomb
Vetëvaret biznesmeni i njohur shqiptar, pronar i Shell

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë këtë të enjte, ku biznesmeni i njohur Lulzim Kryeziu është vetëvrarë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se vetëvrasja ka ndodhur në fshatin Mleqan të Malishevës, në një objekt biznesi familjar, ku mësohet se viktima është gjetur i varur.  Lajmi më pas u konfirmua nga Aleanca Kosovare e Bizneseve të cilët kanë shprehur ngushëllimet.

“Do të kujtojmë gjatë miku im Lulzim Latif Kryeziu. Pse na ike kaq herët! Prehu në paq .

AKB-ja do të mburret gjithmonë me ty dhe punën tuaj në ekonomin e Kosovës si Shell brend ndërkombëtar”, shkruan AKB në Facebook.

Kujtojmë që gjatë këtij viti, Kryeziu ishte dënuar me katër muaj burg dhe një gjobë prej një mijë euro për dhunë në familje. Bashkëshortja dhe djali i tij e kishin denoncuar biznesmenin në Polici, pasi pretendonin se ndiheshin të rrezikuar.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese