Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Veteranët e UÇK sërish në protestë, policia blindon Kuvendin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Veteranët e UÇK kanë njoftuar se sërish sot do të dalin në protestë dhe policia ka blinduar Kuvendin dhe Kryeministrinë.

Në 09:30 veteranët kanë planifikuar mbajtjen e një proteste para Kuvendit. Të indinjuar që deputetët të të martën miratuan në parim projektligjin për caktimin e pagës minimale, i cili i shmang ata, veteranët kanë paralajmëruar dalje masive në protestën e sotme.

Kryetari në detyrë i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, ka njoftuar në rrjetet sociale se do të ketë organizim me autobusë në mënyrë që protestës t’i bashkohen veteranët nga i gjithë vendi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img