Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Vetëplagoset me armë 13-vjeçari, në gjendje të rëndë në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 13-vjecar është vetëplagosur me armë zjarri në orët e mesditës së sotme në qytetin e Gjakovës. Ai është dërguar me urgjencë në emergjencën e Spitalit Rajonal në Gjakovë për të marrë ndihmë mjekësore, pasi ndodhet në gjendje të rëndë.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj.

“Sot më datën 02.11.2021 rreth orës 15:33 kemi pranuar një informatë se ne emergjencën  e Spitalit Rajonal ” Isa Grezda”  një person i moshes 13 vjeçare ka kërkuar tretman mjekësor. Patrulla ju ka përgjigjur informatës dhe me te arritur ne spital ka  kuptuar se gjendja shëndetësore e tij  eshte e renduar  dhe i njejti eshte derguar për trajtim te mëtutjeshme ne Prishtine. Sipas informatave fillestare dyshohet se viktima eshte vetë-plagosur me armë zjarri. Të gjitha njësitet relevante policore ju kane përgjigjur rastit”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img