Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Vetëm tre raste të reja me Covid-19, Kosova prezanton masat për parandalimin e një vale tjetër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një viktimë nga koronavirusi është shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjatë ditës së fundit janë raportuar edhe 3 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, në 24 orët e fundit janë shëruar 4 persona nga COVID-19.

Sakaq, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka përsëritur vendosmërinë e autoriteteve për të çuar përpara numrin e të vaksinuarve.

Ai tha se për ta evituar mbylljen e shkollave dhe bizneseve, punonjësve në institucione publike dhe private, udhëtarët e transportit publik, nxënësve, dhe studentëve, shfrytëzuesit e qendrave tregtare apo gastronomisë, do t’u kërkohet certifikata e plotë e vaksinimit apo e pjesshme. Kjo e fundit duke dëshmuar me testet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img