Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

Vetëm sot mbi 6 mijë doza, Manastirliu nxjerr shifrat totale: Janë më shumë se 256 mijë të vaksinuar, të moshuar…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zbuluar sot shifrat totale të të vaksinuarve në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 6134 doza, duke e çuar në 256.810 numrin e përgjithshëm të të vaksinuarve që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë sa i takon të moshuarve, janë 177.357 ata që e kanë marrë dozën e vaksinës anti-Covid. Në vendin tonë janë katër lloje vaksinash që po aplikohen tek popullata: Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.  

Screenshot 41 2
Screenshot 42

spot_img

Më shumë

spot_img