Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Vetëm pak minuta nga përfundimi i afatit, PD arrin marrëveshje edhe me FRD-në e Bamir Topit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ae532789bd681aea4ec90274444036c

FRD, partia e ish-presidentit Topi do të rreshtohet krah Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj në zgjedhjet e 25 prillit, ku pritet që Bamir Topi të ketë një vend të sigurt në listën e Tiranës.

Janë dashur disa orë pritje që Topi dhe Basha të arrinin në një marrëveshje për të garuar në një listë të përbashkët.

Rreth orës 21:00 ka qenë Sali Shehu i FRD-së që mbërriti në selinë e PD-së, por doli që aty pa asnjë marrëveshje, ndërkohë që tashmë është bërë zyrtare edhe një marrëveshje mes dy partive.

PD-Aleanca për Ndryshim do të jetë emri i koalicionit të përbërë nga 14 parti që do të garojnë së bashku në zgjedhjet e 25 prillit.

Më shumë

spot_img
spot_img