Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Vetëm një shtet larg, por Biden s’e deklaron fitoren: Nisim tranzicionin, administrata jonë do të…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

489b53929b77716d9356bbebecaadec1

Kandidati Demokrat Joe Biden është vetëm një shtet, apo 6 vota elektorale larg Shtëpisë së Bardhë, megjithatë ende nuk e ka deklaruar fitoren.

Me sigurimin e Miçiganit, me 16 vota në Këshillin Elektoral, Biden shkon në 264 vota, vetëm 6 larg nga fitorja e zgjedhjeve historike presidenciale.

Biden është presidenti më i moshuar në historinë e SHBA, presidenti që ka fituar më tepër vota popullore dhe mesa duket, kandidati që provoi gabim shumë sondazhe.

E ndonëse nuk e ka deklaruar fitoren, Biden ka treguar konfidencë teksa ka publikuar “webfaqen e tranzicionit” në të cilën shpaloset ky mesazh:

“Krizat me të cilat përballet vendi janë të rënda – nga një pandemi në një recesion ekonomik, nga ndryshimet klimatike në padrejtësi racore – dhe ekipi në tranzicion do të vazhdojë të përgatitet me shpejtësi të plotë në mënyrë që Administrata Biden ‑ Harris të mund të dalë në terren në Ditën e Parë.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img