Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Vetëm një pjesë e vogël njerëzish mund ta zgjidhin këtë kuiz (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përgjigjet:

Sa turistë po qëndrojnë në kamp?

Në kamp po qëndrojnë 4 turistë. Mund të shikoni 4 lugë dhe 4 pjata dhe emrat në tabelën e detyrave.

Kur kanë mbërritur: sot apo disa ditë më parë?

Kanë mbërritur disa ditë më parë. Kjo dalloht nga koha që i është dashur merimangës për të thurrur rjetën mes pemës dhe tendës

Si kanë mbërritur këtu?

Me varkë. Mund të dallohet nga lopatat e mbështetura në pemë.

A është shumë larg fshati më i afërt?

Jo. Nëse shikoni pulën që po rri qetësisht, mund të thuhet se është shumë afër madje.

Nga fryn era: nga veriu apo nga jugu?

Era fryn nga jugu. Një flamur që tregon drejtimin e erës është në majë të tendës. Si dihet se nga është veriu dhe nga është jugu? Shikoni degët e pemëve, normalisht ato rriten më të gjata në drejtim të jugut.

Çfarë periudhe e ditës është?

Është mëngjes. Bazuar në përgjigjen e pyetjes më parë, e dimë se nga është veriu dhe jugu. Mund të bëhet e njëjta gjë me lindjen dhe perëndimin dhe të dallohet ora bazuar në hijen e objekteve.

Ku ka shkuar Aleksi?

Është duke kapur flutura. Mund të shihni rrjetën e tij pas ferrave.

Kush ishte në detyrë dje? (Emri)

Colin ishte në detyrë. Colin po kërkon diçka në çantën e tij të shënuar me gërmën “C”. Aleksi po kap flutura. James po bën fotografi, mbajtësja e aparatit të tij është te çanta me gërmën “J”. Peter është në detyrë ndërsa Aleksi ishte dje.

Çfarë dite është sot?

Sipas listës së emrave është 8 gusht. Peter është në punë në datën 8 dhe në shesh ndodhet një shalqi, që rriten në muajin gusht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img