Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Vetëm në Kurvelesh janë mbjellë 1.3 milion rrënjë kanabis, thotë Berisha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Brisha pretendon se vetëm në zonën e Kurveleshit janë mbjellë plot 1.3 milionë rrënjë kanabis sativa.

Një oficer anonim i ka çuar Berishës një fotografi të cilën thotë se e ka shkrepur sot teksa e informon për parcelat me kanabis dhe lidhjet, sipas tij, të politikës dhe policisë me kultivimin e bimës narkotike që ka pushtuar Shqipërinë.

albsig

spring

Berisha në Facebook:

“Oficeri dixhital informon: Në Kurvelesh janë mbjellë mbi 1.3 milion rrënjë kanabis.

Sipas tij, kryeqendër e plantacioneve të kanabisit është Nivica! Ai dërgon një foto të një are me kanabis të Saje qorrit dhe tezakëve të tij, famozëve Habilaj. sb

“Përshëndetje zoti Berisha… doja tju coj një foto është bër pikërisht sot ne Kuc te Vlores ku parcelat e hashashit nuk kan fund Ku kryeplaku i fshatit Viktor Baraj Bashk me policin e zones Dhe disa te tjer bejn terror ne emer te Habilajve…”Vendi Specifikisht quhet Arat e Bishajve Cergez.Por kjo esht vetem nje parcel miq te mih ne komisariatin e Vlores me thone se sipas vlersimeve te tyre ne Kurvelesh jane te mbjella se paku 1,3 milion rrenje Kanabis me kryeqender Nivicen ,me respekt F.P”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img