Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Vetëm në Dibër nuk numërohet, ja si paraqitet rezultati në 4 Bashkitë e tjera

Lajme të ngjashëm

Dibra është e vetmja bashki në të cilën nuk ka nisur ende procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të 6 Marsit.

Ndërkohë, vijon numërimi në 4 Bashkitë e tjera, ku deri më tani Durrësi, Rrogozhina dhe Lushnja kryesohen nga kandidatët e Partisë Socialiste, ndërsa Shkodra nga Bardh Spahia i “Shtëpisë së Lirisë”.

REZULTATET

Bashkia Shkodër:

Majlinda Angoni       2407                           PS

Bardh Spahia             3007               Shtëpia e Lirisë

Xhemal Bushati         1114                         PD

Bashkia Durrës:

Emiriana Sako            2184                          PS

Ardian Muka              1202                 Shtëpia e Lirisë

Luan Hoti                    455                          PD


Bashkia Rrogozhinë:

Edison Memolla          1582                        PS

Hekuran Xhani             852               Shtëpia e Lirisë

Ferdinand Saraçi          569                       PD

Bashkia Lushnje:

Eriselda Sefa                 4362                     PS

Elton Bano                    2614               Shtëpia e Lirisë

Indrit Sefa                      791                     PD

Më shumë