Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Vetëm 7 raste të infektimeve me Covid-19, por regjistrohet 1 viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 1.725 testime kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 7 qytetarë dhe është shënuar një humbje jete. Janë shëruar 13 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.534 që prej fillimit të epidemisë.

Njoftimi i MSH:

13 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.560 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.594.449 doza të vaksinës.

-Deri më sot 749.432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.725 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes

-Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.534.

-Në total numri i rasteve aktive është 420.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img