Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Vetëm 3 milje larg, familja Trump me helikopter drejt darkës me Mbretëreshën Elisabetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

33e9a29158f018be2c12da760382ef54

Presidenti Donald Trump dhe Zonja e Parë e SHBA kanë mbërritur në Britaninë e Madhe, në Londër, ku sot në mbrëmje do të jenë në banketin e shtruar nga Mbretëresha Elisabetë.

Sipas asaj që raporton CNN do të jenë të ftuar 170 vetë në mbrëmje. Përvec emrave të familjes mbretërore, edhe fëmijët e presidentit amerikan Ivanka Trump, Donald Trump Jr, Eric Trump dhe Tiffany Trump. Darka do të shtrohet në sallën e madhe të pallatit mbretëror me Mbretëreshën dhe Trump të ulur afër njëri tjetrit dhe në krah Melania, e në krahun tjetër Prince Charles dhe gruaja e tij Camilla. Ndërkohë nuk thuhen shumë detaje për darkën, por në tryezë do të jenë të vendosura 6 gota për pije të ndryshme.

Presidenti Trump sic raporton CNN, ka marrë helikopter për të udhëtuar nga pallati mbretëror në vendin ku ai qëndron, në një distancë vetëm 3 milje. Arsyeja: Për të shmangur rrugët e Londrës

Më shumë

spot_img