Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Vetëm 26 vjeçe, vajza italiane pëson trombozë cerebrale dy javë pas vaksinës anti-Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 26-vjeçare në Itali ka pësuar trombozë cerebrale vetëm dy javë pasi mori vaksinën AstraZeneca.

Menjëherë e reja u shtrua në Poliklinikën e Milanos pasi pësoi trombozë cerebrale. Raportimet nga stafi i spitalit thonë se është ende herët për të përcaktuar një lidhje mes vaksinës që ka marrë pacientja dhe trombozës.

albsig

Mjekët shprehen se 26-vjeçarja tashmë është nën vëzhgim dhe se po i përgjigjet mirë terapive të ndjekuara deri më tani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img