Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Vetëm 13 vjeç, por ky djalosh në SHBA ka 4 diploma universiteti

spot_img

Lajme të ngjashëm

71650d838d78a09e9a76a4f4f80fd768

Është e rëndësishme që menjëherë të zbulohet inteligjenca dhe talenti i fëmijëve, të paktën kështu thonë prindërit e të diplomuarit më të rinj në historinë e fakulteteve.

Jack Rico është 13 vjeçari që jeton në SHBA dhe është “pronar” i 4 diplomave universitare në fusha të ndyshme, të cilat i fitoi në dy vite, raporton Daily Mail.

Ai është i diplomuar në histori arti, sjellje sociale dhe vetë-zhvillim, shkenca sociale dhe sociologji.

Jack është shumë modest, por gjykuar nga notat dhe vlerësimet e profesorëve, ai është një gjeni i rrallë.

“Është e rëndësishme të zbulohet me kohë talenti dhe t’i dëgjoni këshillat e profesorëve”, thotë ky 13-vjeçar i cili shprehet se ende nuk e di me çfarë profesioni do të merret në të ardhmen.

9-3.jpg

Më shumë

spot_img