Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Vetëm 10 ditë pas emërimit, largohet drejtori i komunikimit në Shtëpinë e Bardhë, Scaramucci

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anthony Scaramucci vetëm 10 dtë pas zgjedhjes si drejtori i komunikimit i Shtëpisë së Bardhë, ditën e sotme ai është larguar nga ky post.

albsig

spring

Scaramucci, i cili e mori detyrën të premten e kaluar, kishte shkaktuar debat, pas thirrjeve të tij për një kundër një gazetari. Më herët shefi i stafit të Trump, Reince Priebus dhe zëdhënësi Sean Spicer, u larguan nga posti i tyre gjatë emërimit të tij, shkruan BBC.

Mediat amerikane bëjnë me dije se vendimi u mor nga shefi i ri i stafit të z. Trump, John Kelly. Ndërkohë së shpejti pritet dhe një deklaratë për shtyp e Shtëpisë së Bardhë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img