Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Vetëdorzohet 27-vjeçari nga Lazarati, i bëri rezistencë policisë në aksionin e 2014-tës (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

435ce26013aebafcc7626dd7550d5db8

Është vetëdorzuar në polici 27- vjeçari Erik Skënderi nga Lazarati i cili ishte shpallur në kërkim rreth 3 vite më parë.

27 vjeçari akuzohej për veprën penale ‘Kundështim i punojësëve të rendit publik’, të kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal dhe për ‘Armëbajtje pa leje’.

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda Tiranë me  vendimin penal Nr.42 të datës 21.05.2019, e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet e 6 muaj burgim  për kryerjen e veprave  penale, ‘Kundërshtim i punonjësve të rendit publik’, të kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal  dhe ‘Armëmbajtje pa leje’.

Materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img