Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Vetëdorëzohet Gjergji Kohila, ish-Shefi i Policisë në Vlorë i lidhur me grupin “Habilaj”, Gjykata e ka dënuar me 8 vite burg

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjergj Kohila, ish-shef i Policisë në Sektorin e Luftës kundër Krimit të Organizuar në Vlorë, ëhstë vetëdorëzuar mbrëmjen e sotme në polici.

Ai iu drejtua Komisariatit të Policisë së bashku me avokatin e tij, pasi Gjykata e ka dënuar me 8 vite burg si i përfshirë në grupin “Habilaj”.

Ish-shefi i Policisë është provuar se është përfshirë në trafikun e mbi 3 ton kanabis sativa nga Shqipëria drejt Italisë, në kuadër të grupit të organizuar kriminal të drejtuar nga Habilajt. Gjergj Kohila, Jaed Çela dhe Sokol Bode ishin tre zyrtarët e policisë të shpallur në kërkim për përfshirje të trafikun e drogës. Aktualisht në burg është vetëm Jaeld Çela, i cili u vetëdorëzua për tu përballur me drejtësinë, për akuzat e trafikut të drogës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img