Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Vetëdorëzimi i Klement Balilit, REAGON Ilir Meta: Falenderoj agjencitë ligjzbatuese dhe ndërkombëtarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

aec4cb7b0f1763c5a626e82076208ebc

Presidenti Ilir Meta reagon për vetëdorëzimin e Klement Balilit, i cilësuar si ‘Eskobari i Ballkanit’.

Kreu i Shtetit nga Lezha gjatë një prononcimi për mediat ka përshëndetur ndalimin e Balilit.

“Përshëndes ndalimin e Balilit si një përson me probleme mjaft serioze me ligjin. Falenderoj agjencitë ligjzbatuese për këtë rast, por edhe partnerët tanë ndërkombëtarë për presionin e gjithanshëm për të arritur këtë rezultat”, ka thënë ndër të tjera Meta.

Ndërkohë, presidenti është pyetur edhe për dekretimin e kryeministrit si ministër të Jashtëm.

“Këtu jemi për të promovuar edhe një herë solidaritetin për dhurimin e gjakut. Për këtë çështje besoj se e kam dhënë një përgjigje dje. Dhe do të jap një përgjigje të qartë, të përgjegjshme, shteruese, me qetësi, por pa dashuri, brenda afateve kushtetuese’, ka thënë Meta.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img