Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vetë nuk e pranoi mandatin në 2019, demokrati: Basha dhe Bardhi të japin shpjegime, pse futën në lista kandidatë që qëndruan në Kuvend kur ne bojkotuam

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Indrit Hoxha, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, thotë se Lulzim Basha dhe sekretari i partisë Gazment Bardhi duhet të japin shpjegime se për futën në listat për deputetë të 25 prillit, 3 emra që qëndruan në Kuvend në 2019 kur gjithë opozita e bojkotoi.

“Pse u shit kauza e demokrateve? Cilat ishin aferat korruptive qe 3 deputet u futen e listen e PD?”, shkruan Hoxha, në një kohë kur vetë shkoi në Kuvend në vitin 2019 dhe deklaroi në mes të sallës se nuk e pranonte mandatin.

Shënimi i Indrit Hoxhës:

Une nuk e di pse u be dhe cilat ishin arsyet, por Kryetari PD dhe sekretari Pergjithshem duhet ti japin nje shpjegim te gjithe demokrateve qe pse futen ne listen e 2021, 3 kandidat qe moren mandatet kur e gjithe opozita e bojkotoi ate parlament krimi, Pse u shit kauza e demokrateve? Cilat ishin aferat korruptive qe 3 deputet u futen e listen e PD?

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img