Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Vështirësohet situata e Covid-19 në Elbasan, 20 nxënës dhe 39 mësues rezultojnë pozitiv

spot_img

Lajme të ngjashëm

6cbe5975394bf9479935c3fc757f69ce

Elbasani po shënon një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi, ku vetëm kohët e fundit kanë humbur jetën disa të rinj, më i riu 17-vjeç.

Aktualisht anë rezultuar pozitivë 20 nxënës dhe 39 mësues të infektuar. Ndërkohë në gjimnazin “Ahmet Dakli” një klasë është karantinuar.

Mësohet se 3 prej nxënësve kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë shënuar 21 viktima nga Covid-19, shifra kjo më e lartë e regjistruar në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi 986 raste të reja, duke e çuar numrin e përgjithshëm e të infektuarve në 104,313, nga të cilët vijojnë të jenë aktivë 35,419.

Më shumë

spot_img