Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Vështirësohet qarkullimi i automjeteve në qarkun e Korçës, këto janë akset e kalueshme vetëm me zinxhirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

00f40c86d3815615ecd1ca16b37a9638

Reshjet e dendura të dëborës në qarkun e Korçës kanë bërë që akset në këtë qark të kalohen me vështirësi.

Autoritetet po punojnë për pastrimin e borës në qytet dhe akset nacionale, por disa akse janë të kalueshëm vetëm me zinxhirë.

I pakalueshëm vazhdon të mbetet aksi që lidh Vithkuqin me fshatrat Shtyllë dhe Panarit, ndërsa akso Qafë Thanë-Pogradec-Korçë- Bilisht është i kalueshëm pa zinxhirë.

Boboshticë- Dardhë, Voskop -Voskopojë, Zvezdë- Pustec, Korçë- Vithkuq dhe Qafë Qarr-Ersekë-Leskovik janë akset që janë të kalueshme vetëm me zinxhirë.

Më shumë

spot_img
spot_img