Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Veshi Beyonce-n dhe Kim Kardashian, ndërron jetë stilisti i famshëm francez

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare stilisti i famshëm francez Thierry Mugler.  Ai ka veshur personazhe të famshëm si: David Boëie dhe Lady Gaga, si dhe krijoi shumë kostume skenike për Beyoncé dhe në vitin 2019 projektoi “fustanin e lagur” të famshëm të Kim Kardashian për Met Gala.

“Ne jemi të shkatërruar për të njoftuar vdekjen e Manfred Thierry Mugler të dielën më 23 janar 2022. U prehtë në paqe shpirti i tij”, thuhet në postimin e bërë në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

Marka e stilistit, Mugler, konfirmoi gjithashtu lajmin përmes një postimi në Instagram, duke e përshkruar themeluesin e saj si “një vizionar, imagjinata e të cilit si një stilist dhe krijues imazhi i fuqizoi njerëzit në mbarë botën të jenë më të guximshëm dhe të ëndërrojnë më shumë çdo ditë”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img