Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Veriu në ‘terr’ për shkak të dëborës, Dibra pa drita prej 5 ditësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5b6881bdec97f1d4c9bcf70c3fd23d4b

Nuk kanë të ndalur problemet për shkak të reshjeve të shumta të dëborës në veri në vendit.  

Pas mungesës së energjisë elektrike në disa fshatra të Pukës për shkak të dëmtimit të linjës Fushë Arrëz-Pukë, probleme janë shfaqur edhe në Dibër.

Njësitë Administrative Sllovë, Kala e Dodës, Selishtë dhe Njësia Lurë kanë mbetur pa energji elektrike që është prej pesë ditësh për shkak të motit të keq.

Energjia është shpëutur për shkak se shtyllat e tensionit dhe përcjellësit elektrikë janë këputur për shkak të dëborës.

Në disa zona janë vënë re thyer të shtyllave të tensionit dhe janë këputur telat si pasojë e peshës së akullit.

Ndërkohë, në rrethin e Bulqizës janë pa energji prej më shumë se 3 ditësh e gjithë zona e Gollobordës dhe Krastës.

Më shumë

spot_img
spot_img