Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Veri i Kosovë si ktheht normalitetit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Veriu i Kosovës i është kthyer normalitetit pas disa ditësh bllokim në pikat kufitare të Jarinje dhe Bërnjak.

Tensionet arritën të ulen pas diskutimeve në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë, ku u arrit edhe një marrëveshje mes palëve ne lidhje me targat.

Sot Policia e Kosovës njoftoi se se rrugët në drejtim të pikave kufitare Jarinje dhe Bërnjak janë liruar për qarkullim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img