Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Verë e “NXEHTË” në Dhërmi, 10 MIJË lekë për dy kafe dhe një ujë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Si gjithmonë çdo vit Dhërmiu na befason me çmimet, të cilat janë më të kripura se ujërat e asaj zone.

Sapo filloi sezoni turistik çmimet kanë shkuar në stratosferë.

Pyeteni veten mirë nëse dëshironi që të pini kafen e mëngjesit dhe ta shoqëroni me një shishe ujë 0.5 L, pasi 2 makiato normale dhe një ujë kushtojnë 10 mijë lekë të vjetra.

Fatura që shihni më poshtë është lëshuar para dy ditësh në një kafe në Dhërmi dhe ilustrohet më së miri situata alarmante e çmimeve.

Epo, përveç temperaturave përvëluese që janë prezente këto ditë, mesa duket kjo verë paska për të qenë “përvëluese” edhe për xhepin e qytetarëve.

fgerthe5h4rh

Më shumë

spot_img
spot_img